projekt wnętrza domu
Architektura

Najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz

Gotowy projekt wnętrza domu lub mieszkania to spore udogodnienie, ale nie każdy decyduje się na takie rozwiązanie. Można oczywiście samodzielnie stworzyć wymarzony wystrój, zgodnie z indywidualnymi potrzebami, preferencjami i możliwościami finansowymi. Nie każdy wie, co jest obecnie modne, w jaki sposób uzyskać pożądany efekt. Można mieć pomysł w głowie, ale trudności nierzadko sprawia realizacja planu. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi projektant wnętrz, czyli doświadczony specjalista, który zna najnowsze trendy i wie, w jaki sposób łączyć ze sobą rozmaite kolory, faktury. Fachowe doradztwo jest nieocenione podczas tworzenia funkcjonalnych i estetycznych pomieszczeń, zgodnie z ich przeznaczeniem.

Aranżacja wnętrza zgodnie z obecnymi trendami

Jak wiadomo, trendy wnętrzarskie cały czas się zmieniają. Są jednak niektóre ponadczasowe rozwiązania, które zdają się nie wychodzić z mody od wielu już sezonów. W 2021 roku dużą popularnością cieszyły się przede wszystkim style boho, japandi, art deco. Co w takim razie jest obecnie pożądane we wnętrzach? Nadal stawia się przede wszystkim na materiały naturalne, bambusowe meble i dodatki, które cechują się niezwykłą wytrzymałością i jednocześnie lekkością. Ekologia zdaje się nie wychodzić z domów i mieszkań. Można wobec tego śmiało sięgać po rozmaite elementy wyposażenia z drewna, rattanu. Dominuje przede wszystkim minimalizm, ale warto go przełamać dodatkami o obłych kształtach, unikalnych formach. Sposobem na wprowadzenie ciepła i przytulności będzie przyozdobienie pomieszczeń dywanami, miękkimi obiciami. Dążyć należy przede wszystkim do tego, aby wnętrza były komfortowe i funkcjonalne. Duży nacisk kładzie się na elementy wyposażenia z recyklingu, biodegradowalne.

Nieprzerwanie modne są we wnętrzach rozmaite odcienie zieleni, czyli przykładowo szałwia, mięta, pistacja. Coraz bardziej zaczyna dominować fiolet, a najlepsze efekty uzyskuje się poprzez łączenie różnych tonacji. Świetnie wygląda zarówno lawenda, jak i szafir. Odważne kolory świetnie sprawdzają się zarówno na ścianie, jak i w formie mebla lub dodatków Obserwuje się także trend niskich mebli, czyli przykładowo sofy, fotele i stoliki na niewysokich nóżkach. Nisko zawieszone meble wypoczynkowe w stonowanych kolorach, obite zamszem lub aksamitem są mile widziane. Można też śmiało sięgać po dmuchane meble, kolorowe, lekkie. Aluminium ponownie wraca do łask i nie dotyczy wyłącznie oświetlenia, meble z tego materiału również będą dobrym wyborem. Coraz modniejsze są ozdoby wykonane techniką druku 3D. Pożądane są szkło i kamień.